W naszej szkole nauka odbywa się poprzez zaangażowanie, zainteresowanie i motywowanie. Kluczem do sukcesu jest przyjazna i komfortowa atmosfera, wspierana przez nowoczesne rozwiązania edukacyjne.

O zajęciach:

  • Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzimy w maksymalnie czteroosobowych grupach, co pozwala na lepszą interakcję wszystkich uczniów z lektorem. Zależy nam przede wszystkim na stworzeniu kameralnych warunków pracy, podczas których będziemy mogli skupić się na indywidualnych potrzebach uczniów i wspierać ich w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i pasji do języka.
  • Korzystamy z naszych autorskich materiałów opracowanych dla wszystkich grup wiekowych- gier językowych, gramatycznych, kart obrazkowych. Większość zajęć odbywa się na zasadzie bezpodręcznikowej. Nauka oparta na indywidualnie przygotowanych materiałach edukacyjnych jest najbardziej efektywna ponieważ pozwala zamiast podręcznikowych przykładów skupić się na indywidualnym doświadczeniu i pracy uczniów.
  • Ruch i nauka przez zabawę jest ważną częścią zajęć w naszej szkole. Stałym elementem kursów z najmłodszymi uczniami są zabawy ruchowe, taniec, śpiew, zabawy z kartami obrazkowymi, łamigłówki, zgadywanki i wiele, wiele innych.
    W starszych grupach, jak również w przypadku kursów młodzieżowych, stawiamy na aktywności, które również angażują ruch i kreatywne myślenie- rozwiązywanie zagadek, gry zespołowe, escape room.
  • Angażujemy uczniów w 100% poprzez ćwiczenia typu DIY- opracowywanie własnych materiałów, projektów, gier, co w efekcie pozwala na lepsze przyswajanie omawianych zagadnień. Tworzenie własnych treści przynosi uczniom największą radość, a obserwowanie materiałów, które sami stworzyli podczas pracy całej grupy to najlepsza nagroda i satysfakcja.
  • Kursy prowadzimy w oparciu o metodę komunikatywną, wykorzystującą w maksymalnym stopniu wszystkie funkcje językowe-mówienie, rozumienie ze słuchu, a w starszych grupach dziecięcych i młodzieżowych również pisanie i czytanie ze zrozumieniem.
  • Nie boimy się wprowadzać aktywności opartych na nowej technologii. W trakcie kursu przeplatamy zajęcia związane z kodowaniem, korzystaniem z najnowszych aplikacji edukacyjnych, quizów internetowych.
  • Nasze grupy młodzieżowe przygotowujemy również do egzaminu ósmoklasisty, w specjalnych, kameralnych grupach. Poprzez różnego rodzaju aktywności ukierunkowane na zadania egzaminacyjne i komunikacyjne, wspólnie trenujemy wszystkie niezbędne sprawności.